BOGMAT HALE STALOWE

hale przemysłowe - ilustracja

Hale przemysłowe jako wielkie sklepy samoobsługowe

Dyskonty, a hale przemysłowe

Jeszcze jakiś czas temu wielkie hale przemysłowe pełniły ściśle określone role i w pewnym stopniu nadal tak jest. W pewnym momencie, na rynku, nastąpił rozkwit sklepów samoobsługowych takie jak LIDL, BIEDRONKA i TESCO. Skutkiem tego dyskonty zaczęły spełniać inne standardy jeśli chodzi o jakość wykończenia. Wynika to z tego, że wygląd dyskontów danej marki został mocno zunifikowany i ustandaryzowany. Potencjalny klient ma już z daleka wiedzieć z jaką firmą ma do czynienia. W związku z tym, spożywczy giganci zaczęli szukać nowych rozwiązań. Zależy im na tym, aby w szybki i relatywnie tani sposób, budować sklepy o spójnym wyglądzie. Idealną metodą okazało się tu wykorzystywanie konstrukcji stalowych w tworzeniu prostych brył o charakterze hal przemysłowych. TUTAJ znajdziesz interesujący raport na temat zmian na rynku dyskontów. Poznasz również przewidywania na temat jego przyszłego kształtowania się.

hale przemysłowe - lidl

Budowa hali przemysłowej o konstrukcji stalowej może bowiem potrwać niecały miesiąc. Ponadto nie zawsze wymaga ona nawet pozwolenia na budowę. Interesuje cię ten temat? Zobacz artykuł: Hale stalowe, a kwestie prawne: kiedy pozwolenie, kiedy zgłoszenie?. Oczywiście postawienie dyskontu jak Biedronka, czy Lidl zajmuje nieco więcej czasu i jest procesem bardziej skomplikowanym niż proste hale przemysłowe. Wynika to z projektu hali, który w przypadku dyskontów musi uwzględniać szereg czynników. Ponadto hale przemysłowe budowane z myślą o tych dyskontach nie są typowymi halami stalowymi, a jedynie halami opierającymi się częściowo na konstrukcjach stalowych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat konstrukcji stalowych? Zobacz artykuł: Czym są konstrukcje stalowe?).

Stal wykorzystywana w halach przemysłowych

Badanie stali to etap istotny jeśli chodzi o przemysł taki jak produkcja prefabrykatów ze stalowych belek, czy też wszelkich konstrukcji stalowych. Rzecz jasna stal używana w tych prefabrykatach, tworzonych z myślą o typowych obiektach przemysłowych musi mieścić się w normie jeśli chodzi o wszystkie kluczowe parametry. Jednak normy dla stali używanej w prefabrykatach wykorzystywanych w standardowych halach przemysłowych nie są mocno rygorystyczne. Wynika to z tego, że taka konstrukcja – zazwyczaj – nie musi uwzględniać dużego udźwigu. Co ciekawe, istotnym parametrem podczas projektowania hali przemysłowej jest uwzględnienie strefy śnieżnej w danym regionie.

hale przemysłowe - stal
hale przemysłowe - most

Inaczej jest rzecz jasna ze stalą która idzie na specjalne prefabrykaty tworzone z myślą o konstrukcjach wymagających sporego udźwigu np. wybitnie dużym moście wiszącym. Tutaj stal musi odznaczać się wysoką jakością i spełniać dużo bardziej rygorystyczne normy. Mosty wiszące mają jezdnię wykonaną z segmentów o pewnej długości, które się podwiesza za pomocą dźwigu. Prefabrykaty stalowe po zmontowaniu tworzą całość, która powinna pracować tak jak to przewiduje projekt i dlatego jeśli producent wykona segment z wadą produkcyjną, to zapewne element ten nie zostanie zamocowany.

Więcej informacji na temat gatunków stali i norm znajdziesz na poniższej stronie internetowej KLIK

Dyskonty - zmiana na przestrzeni lat

Kluczowe znaczenie, pod kątem projektów hal przemysłowych, ma też i to, że wygląd typowego halowego sklepu ewoluował. Obecnie tego typu market nie jest sklepem istniejącym w hali przemysłowej, w którym to sprzedaje się wyłącznie artykuły spożywcze. W dzisiejszych czasach tego typu sklepy działają nawet w małych miasteczkach, w których mieszka jakieś kilka tysięcy osób i sprzedawane są w nich np. narzędzia elektryczne, komputery, telewizory, zestawy kluczy, odkurzacze i wiele innych sprzętów dostępnych zazwyczaj w sklepach specjalistycznych. 

To powiększenie oferty o tego typu sprzęty jest sprytną strategią biznesową. Ktoś kto chce kupić wiertarkę po to by przykręcić jedną półkę lub dwie, nie musi już jechać do większego miasta po to by tam kupić wiertarkę i inne potrzebne drobiazgi. Taki dojazd do większego miasta, w którym to działa sklep specjalistyczny kosztuje. Zamówienie wiertarki w internecie to też koszt, bo trzeba zapłacić za przesyłkę. No a gdy w sklepie marki Biedronka można szybko i bez dodatkowych kosztów zakupić tanią wiertarkę do tych mało wymagających remontów to się oszczędza. Zwłaszcza jeśli ten sklep jest jakieś trzysta metrów od miejsca zamieszkania. 

Rzecz jasna jest to jedynie przykład tego, że obiekty przemysłowe takie jak hale przemysłowe, w których to istnieją sklepy samoobsługowe są potrzebne i to nawet w niewielkich miastach. Przykład ten uświadamia również, że sklepy dyskontowe, w których można kupić praktycznie wszystko, ze względu na pragmatykę klientów, będą istnieć na rynku jeszcze przez długie lata.

hala przemysłowa - sklep

Internet, a hale przemysłowe

Do świetlanej przyszłości hal przemysłowych swoją cegiełkę dołożył również internet. Wiele firm prowadzących sprzedaż internetową wykorzystuje hale przemysłowe aby wykorzystać je jako magazyny. Głównym tego powodem jest montaż hal, który jest w tym przypadku szybki i tani, a hale przemysłowe świetnie nadają się na magazyny z których realizowana jest sprzedaż wysyłkowa.

Chciałbyś wykorzystać halę przemysłową w swoim biznesie – zapraszamy do kontaktu.

Koniecznie zobacz też kalkulator hal stalowych, w którym w sprawny sposób obliczysz koszt hali przemysłowej dostosowanej do Twoich potrzeb.