BOGMAT HALE STALOWE

zphu_bogmat_konstrukcje_stalowe

Zastosowanie hal o konstrukcji stalowej

Ostatnie lata są prawdziwym boomem w doniesieniu do hal o konstrukcji stalowej, które wyraźnie wypierają klasyczne murowane budynki. Przyczyny tego zjawiska są dość oczywiste, a na pierwszy plan wysuwają się niższe koszty, uniwersalność zastosowania oraz szybkość wznoszenia i oddawania do użytku. Czym są hale o konstrukcji stalowej i do jakich celów są najczęściej dedykowane?

Hale stalowe – charakterystyka

Konstrukcja hali stalowej to szkielet ze stalowych słupów, mnóstwo rygli dachowych oraz obudowa. Na nią składać się mogą zwykłe blachy stalowe, chociaż częściej stosuje się na ściany oraz dachy płyty warstwowe, doskonale zabezpieczone i zabezpieczające przed zgubnym wpływem czynników atmosferycznych.

Hala stalowa budowana jest w postaci prefabrykatów i dostarczana elementami na plac budowy. Tam wznoszona jest w miejscu docelowego użytkowania na przygotowanych uprzednio fundamentach, a czas potrzebny na przystosowanie hali do użytkowania jest znacznie krótszy aniżeli ma to miejsce przy budynkach murowanych. Inną zaletą hal stalowych jest możliwość ich postawienia w dowolnym okresie roku. Ponadto powtarzalność oraz jednorodność części składowych takich hal umożliwia ich łatwą rozbudowę, a także rozbiórkę z przeniesieniem w inne miejsce bez niszczenia konstrukcji.

hele_stalowe_wnetrze

Hale stalowe – zalety

Możliwość szybkiego wzniesienia pożądanej budowli o odpowiedniej powierzchni i kubaturze jest główną zaletą hal stalowych, ale nie jedyną. Konstruktor hal stalowych zapewnia również:

  • niskie koszty budowy;
  • lekkość, a przy tym dużą wytrzymałość i konstrukcji;
  • trwałość zapewniająca długie lata użytkowania;
  • doskonałe właściwości termoizolacyjne (płyty warstwowe);
  • ograniczeniom w kubaturze konstrukcji wynikającą jedynie z dostępnej powierzchni do zabudowania;
  • łatwością dopasowania wnętrza do zaplanowanej działalności.

Hale stalowe – zastosowania

Hale stalowe są konstrukcjami wykorzystywanymi w szeregu różnych branż. Mogą się stawać szybko oddawanymi do użytku halami produkcyjnymi o zróżnicowanym wytwórstwie. Ich wysokość sprawia, że mogą pomieścić urządzenia i maszyny o wielkich gabarytach, a także zróżnicowanych poziomach. Konstrukcja hali stalowej z tego samego powodu doskonale sprawdzi się jako wielka hala magazynowa z mnóstwem różnorodnych i wysokich regałów magazynowych. Hala stalowa może stać się również obiektem sportowym, a zastosowanie odpowiednich dociepleń sprawia, że można w nich uprawiać sporty halowe również zimą.

 

Hale stalowe mogą służyć targom oficjalnym, jak i pomieścić targowiska, a mniejsze mogą być użytkowane w rolnictwie, czy w przemyśle jako parki maszyn, czy magazyny żywności. Hala stalowa może być praktycznie dopasowana do dowolnej branży, gdyż łatwo dostosować parametry hal stalowych do potrzeb różnych użytkowników.

Zobacz  jakie  hale stalowe oferuje ZPHU BOGMAT.

 

 

 

Interesuje Cię wycena hali stalowej? – koniecznie odwiedź nasz kalkulator hal.

 

Zobacz także naszą galerię realizacji, gdzie zobaczysz hale od ZPHU BOGMAT zbudowane na terenie całej Polski.