BOGMAT HALE STALOWE

hale produkcyjne ZPHU BOGMAT

Hale produkcyjne - funkcjonalność tego typu obiektów i szybkość produkcji

Dlaczego hale stalowe warto wykorzystać jako budynki produkcyjne?

W czasach obecnych hale produkcyjne z dachem o stalowej konstrukcji są optymalną opcją, jeżeli chodzi o masową produkcję dóbr. Mowa tu głównie o tym, że linie produkcyjne znajdują się pod dachem, który zazwyczaj nie ma podpór wewnątrz, czyli linia produkcyjna wykorzystuje całą dostępną przestrzeń pod dachem. Obiekty tego typu mają też wielkie przesuwne wrota i typowe rampy załadunkowe, dzięki którym można towarami zapełnić pojazdy ciężarowe lub wagony.

Załadunek w halach produkcyjnych kiedyś i dziś

Kiedyś gdy ściany wykonywano z cegły, a dachy z drewnianych belek, przeładunek towaru bezpośrednio w halach produkcyjnych był niemalże niemożliwy. Ponadto blisko sto lat temu pojazdy ciężarowe praktycznie nie istniały, a jeśli już były osiągalne, to nie miały ładowności ciężarówek produkowanych obecnie. Transport kolejowy również nie był aż tak wydajnym jak teraz, bo torowisko nie było tak samo utwardzone jak te eksploatowane obecnie. Wagony towarowe miały natomiast konstrukcję po części drewnianą, czyli podłogi i ściany wagonów towarowych były dość często wytwarzane z desek, które nie były aż tak trwałe jak grube stalowe blachy. Rzecz jasna ta funkcjonalność uległa znacznej poprawie i dziś mamy hale magazynowe i produkcyjne, które wytwarzają różnego rodzaju przedmioty znacznie wydajniej niż stare linie produkcyjne. Mowa tu dokładniej o tym, że te przedmioty szybciej trafiają na półki w sklepie ze względu na to, że transport jest wydajniejszy niż sto lat temu.

hale produkcyjne - transport

Konstrukcja hal produkcyjnych, a szybkość wytwarzania

hale produkcyjne o konstrukcji stalowej ZPHU BOGMAT

Istotnym jest też i to, że fabryki są coraz lepszymi miejscami produkcji. Od momentu wyprodukowania danej rzeczy mija obecnie niewiele czasu do momentu, w którym to pojawia się ona na półce w sklepie. Szybkość ta jest osiągana między innymi dzięki temu, że dach fabryki jest gigantyczną stalową konstrukcją, więc pomieszczenie produkcyjne nie ma w swoim wnętrzu podpór. Dlatego produkcja w miejscach tego typu jest bardzo wydajną opcją i podobnie jest z dystrybucją różnego rodzaju towarów. Od momentu ich wyprodukowania do załadowania na ciężarówkę lub wagon czasami mija mniej niż godzina. Rzecz jasna ten stan rzeczy ulega polepszeniu i to z dekady na dekadę, bo funkcjonalność fabryk stale się polepsza, po to by wytwarzać więcej przedmiotów w skali tej ośmiogodzinnej zmiany. Zwiększona szybkość produkcji to bowiem wyższe zyski.

Hale produkcyjne od ZPHU BOGMAT

bydgoszcz-hala-stalowa-540m

Hale produkcyjne ZPHU BOGMAT łączą nowoczesne rozwiązania projektowe, funkcjonalność oraz trwałość. Jako producent hal stalowych takie parametry osiągamy  dzięki wysokiej jakości materiałów oraz zaawansowanej technologii wytwarzania. 

Doskonale rozumiemy, że budowa hal produkcyjnych wymaga innowacyjnego podejścia do potrzeb Inwestorów. Dlatego nasze hale stalowe stanowią optymalną obudowę dla procesów technologicznych i produkcyjnych przebiegających wewnątrz.

Najważniejszą kwestią przy tworzeniu projektu hali produkcyjnej jest zrozumienie filozofii firmy, dla której  powstaje. Jako cel stawiamy sobie przede wszystkim adekwatne do potrzeb zaprojektowanie hali stalowej. Właściwie zaplanowany obiekt stanowi przede wszystkim bazę dla mających się tam odbyć procesów technologicznych. Ponadto dobrze zaprojektowana hala produkcyjna zwiększa szansę osiągnięcia sukcesu przez jej właściciela.

Według nas, hala stalowa produkcyjna  musi przede wszystkim zapewniać komfortową eksploatację oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Przed przystąpieniem do projektowania hali stalowej ZPHU BOGMAT dokonuje dogłębnej analizy technologii produkcji. Dzięki temu wszelkie dokumenty architektoniczno-konstrukcyjne hali przemysłowej mogą zostać odpowiednio dobrane.

Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat hal produkcyjnych, lub zastanawiasz się nad wykorzystaniem hali o konstrukcji stalowej w swoim biznesie –  zapraszamy do kontaktu.

Warto również zajrzeć na nasz kalkulator hal stalowych, gdzie w szybki i sprawny sposób wycenimy koszt planowanej przez Ciebie inwestycji.