BOGMAT HALE STALOWE

hala_stalowa_wielkopolskie

Zakończyliśmy budowę hal w województwie wielkopolskim

Nasi specjaliści z branży budowlanej sporą część wakacji roku 2021 spędzili nieopodal Poznania. Od początku lipca do końca sierpnia w województwie wielkopolskim powstały dwie hale od ZPHU BOGMAT. Obie hale miały charakter przemysłowy.

Hala stalowa w Poznaniu

Pierwsza z inwestycji została zrealizowana w Poznaniu. Hala stalowa ma wymiary 12x40m i powierzchnię 480m2.  Konstrukcja stalowa hali została pokryta płytą warstwową. Realizacja trwała niespełna trzy tygodnie. Hala powstała z przeznaczeniem przemysłowym.

Hala stalowa we wsi Bugaj w województwie wielkopolskim

Drugą halę w województwie wielkopolskim zbudowaliśmy we wsi Bugaj koło Poznania. Hala ma wymiary 15x30m i łączną powierzchnię 450m2. Tutaj również konstrukcja została pokryta płytą warstwową.

Hale przemysłowe ogółem

W przemyśle niezależnie od jego rodzaju, potrzebne są hale. Każdy produkt musi mieć, przede wszystkim miejsce, w którym jest wytwarzany, a następnie dystrybuowany. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ZPHU BOGMAT zapewnia swoim klientom hale stalowe przemysłowe dopasowane do każdego z etapów pracy przedsiębiorstwa. W rezultacie nasze hale przemysłowe usprawnią i ułatwią pracę w przedsiębiorstwie.

Norma śniegowa w budowie hal przemysłowych

Podczas wykonywania projektu hali przemysłowej musimy uwzględniać nie tylko warunki logistyczne, ale również środowiskowe. Najbardziej szkodliwy dla hal stalowych jest potencjalnie śnieg. Zabezpieczenie hal stalowych określają konkretne przepisy i normy. Szczegóły obciążeń śniegiem określone zostały w normie PN-EN 1991-1-3.

Norma PN-EN 1991-1-3

Gromadzenie się śniegu na dachu budynku powoduje dodatkowe obciążenie. Dlatego jest to zjawisko bardzo niebezpieczne. Dlatego nasi projektanci zawsze uwzględniają strefy śniegowe podczas tworzenia hal stalowych. Dzięki temu użytkowanie takiej hali jest bezpieczne, a dach nie grozi zawaleniem.

Strefa śniegowa w województwie wielkopolskim

Terytorium Polski zostało, zgodnie z normą PN-EN 1991-1-3 podzielone na pięć stref śniegowych. Województwo wielkopolskie znajduje się w drugiej strefie śniegowej. Jest to strefa o umiarkowanej ilości śniegu. Podział na poszczególne strefy został przedstawiony poniższej.

Podział na strefy śniegowe

  • Strefa I – obejmuje przede wszystkim tereny zachodniej Polski.
  • Strefa II- obejmuje większą część terytorium kraju (w tym największe miasta takie jak: Łódź, Katowice, Poznań, Warszawa).
  • Strefa III- obszar obejmujący tereny Polski wschodnio-północnej, wschodniej i wschodnio- południowej (m.in. Gdańsk, Siedlce, Lublin czy Rzeszów).
  • Strefa IV- części województwa warmińsko- mazurskiego oraz podlaskiego (m.in. Olsztyn, Białys
  • tok, Suwałki)Strefa V- to część województwa małopolskiego, obejmującego teren górski (okolice Zakopanego).


Jest nam niezmiernie miło, że przedstawione tutaj hale przemysłowe są dwoma z już kilkunastu zbudowanych przez ZPHU BOGMAT w województwie wielkopolskim.

Jesteś zainteresowany budową hali stalowej – zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Odwiedź nasz kalkulator hal stalowych, i poznaj koszt budowy hali stalowej dostosowanej do Twojego Biznesu.